Beau LOves ja Finnish Design Shop 20% alekoodi

Ihanainen Beau LOvesin uusi mallisto on saapunut kauppoihin ja tilasin siitä Aatulle tähti jumperin sekä punaiset Davenport housut Lastenpuoti kuplasta ja kuvissa näkyvät tähtihousut tilasin Kaksi kuningasta kaupasta. Mitoitus on aikaisemmin ollut merkillä melko niukkaa, mutta nyt sitä on muutettu reilummaksi ja Aatulla on kuvissa päällä koossa 3 olevat vaatteet. Materiaali vaikuttaa todella laadukkaalta ja omasta mielestä on kiva, että nämä collegevaatteet eivät ole mitään kovin paksua materiaalia. Mallistosta löytyy myös ihania kesätoppeja ja shortseja ja niistä tulossa juttua vielä myöhemmin!

Mitäs te tykkäätte?

Facebookista bongasin muutes mahtavan Finnish Design Shopin alekoodin elikkäs koodilla WELIKEYOU saa 20% alennuksen koko valikoimasta!Alekoodi on voimassa vain kaksi päivää eli tänään ja huomenna perjantaina! Tästä pääset kauppaan.
 (sis mainoslinkin)


 

  • Jennies
    4.4.2013 at 08:47

    On nuo kyllä vaan niin ihanat ja Aatu kanssa <3

    • Sini
      4.4.2013 at 10:10

  • Anonyymi
    4.4.2013 at 08:56

    Ootteko miettiny tutista luopumista Aatun kans? Meillä yksi lapsista söi tuttia (vain nukkumaanmennessä) kaksivuotiaaksi asti ja nyt hammaslääkäri on sanonut että etuhampaista huomaa että tutti on ollut käytössä pitkään. Etuylähampaat siis harittaa hivenen eteenpäin.
    Kaikella hyvällä sanon! 🙂

    Ihanat vaatteet ja pieni mies! <3

    • Sini
      4.4.2013 at 10:13

      Heippa!Ollaan kyllä ja oikein huonoa omatuntoa poden kun homma on venynyt ja venynyt. Eevi ei koskaan syönyt tuttia kuin yöllä ja se vieroitus oli silloin helppoa, jotenkin huomaamatta tutista on tullut Aatulle tosi tärkeä ja siitä luopuminen ottaa koville. Nyt kun muutenkin Aatu on ollut tosi itkuinen (korvatulehdus taas) niin en ole jaksanut asialla stressata, mutta tosiaan tiedän, että siitä pitäisi luopua asap.

      Kiitos ♥

  • Sari - MrsAgatha
    4.4.2013 at 10:17

    On kyllä niin ihania nuo vaatteet! 🙂

    • Sini
      4.4.2013 at 13:22

      Eikös!

  • Milla
    4.4.2013 at 12:59

    Hienoja noi on ! Minkäs kokoinen teidän poitsu on? Meille lähti tilaukseen samaiset housut ja yks huppari jo aiemmin ja tilasin koon 3v. Poika on varmaan n. 94-95cm pitkä.

    • Sini
      4.4.2013 at 13:23

      Aatu on varmaan joku 87cm?! Ei olla puoleen vuoteen käyty mittauksessa, mutta vaatteissa on 92 käytössä. Noissa housuissa ainakin riitti lahkeissa pituutta!

    • Milla
      4.4.2013 at 18:59

      Ok. No nyt sitten jänskäillään ovatko meille sopivia. =) Toivottavasti. Housuissa onneksi ainakin näyttäisi mittaa olevan. ^^'

  • Minishow
    5.4.2013 at 07:03

    Hihii, ensin luin vahingossa ilmainen Beau Loves eikä ihanainen. 🙂 Tosi kivoja vaatteita, varsinkin pojalle. Kyllä täältä blogistasi aina löytää ihanaa uutta!

    • Sini
      6.4.2013 at 18:09

      Oi, oliskin! 😀

  • Vera
    5.4.2013 at 10:19

    Voi miten suloinen Aatu <3

    • Sini
      6.4.2013 at 18:09

      Kiitos ♥

  • Tiinakaisa
    5.4.2013 at 14:39

    On ihania! Mä ensin ajattelin etten tilais, mutta kyllä jotaikin on saatava. Kokoa tässä vielä pähkäilen..

    • Sini
      6.4.2013 at 18:09

      Niinhän siinä aina tahtoo käydä 🙂

  • Rea H
    12.4.2013 at 20:01

    Aivan ihastuttavia taaperoiden vaatteita sekä lapset myös. Löysin blogisi vastikään , jäin koukkuun 🙂

Lue lisää