Yksi ehdottomasti kauneimmista piposta on tämä NopsuPopsun ruusukepipo! Viime keväänä mielessä oli Eeville pipo ruusukkeella, mutta muun taidot ei mihinkään vaativimpiin ompeluhommiin riitä, joten kysyin NopsuPopsun Sofialta voisiko hän meille sellaisen tehdä.
Kaivoin netistä joitain inspiskuvia ruusukkeista ja kerroin vähän toiveita, Sofia sitten kehtteli toiveiden perusteella tämän suloisen ruusukepipon, joka on ollut yksi meidän eniten käytetyistä pipoista! Meillä on tämä sama malli myös harmaana ja tämä kuvissa oleva valkoinen on viime vuotinen, onneksi hyvin näytti mahtuvan vielä. Aika ihanasti sopii tuon Ver De Terren hempeän vaaleanpunaisen rusettitakinkin kanssa.
Nopsupopsulta löytyy aika monia muitakin ihania juttuja kuten esimerkiksi rusettipipoja, joista postasinkin jo aikaisemmin. Se rusettipipo meillä on velourista ja sopii hiukan viilemämmille keleille ja nyt kun ilmat lämpenevät niin käyttöä tulee taas näille ohuemmille trikoopipoille. NopsuPopsusta vielä lisää juttua vähän myöhemmin, mutta tässä vähän keväisiä kuvia…
I remember I thought you looked like an angel
// Wrapped in pink, so soft and warm //
// Chase your dreams but always know the road
//
// Go on, take on this whole world
//
Nikka
19.4.2013 at 06:02Miten pipo voi ollakaan noin kaunis!
Sini
19.4.2013 at 08:46Tuo on kyllä ihana!
Anonyymi
19.4.2013 at 06:10Kaunista!
-Henriikka
Sini
19.4.2013 at 08:46♥
Anonyymi
19.4.2013 at 07:40Mistä ostat Ver de Terreä? 🙂 harmittaa kun on niin huonosti saatavilla, etenkin Suomesta. Ihana merkki!
Tuollainen ruusukepipo tuli omallekin tytölle kevääksi ja on kyllä ihana. Kaunis setti Eevillä kaikenkaikkiaan!
Sini
19.4.2013 at 08:47Ver De Terreä on aikaisemmin ollut kyllä todella vähän tarjolla täällä, mutta nyt sitä saa ainakin Le Bunuell ja Little Copenhagen kaupoista ja syksyllä on tulossa esimerkiksi Lastenpuoti Kuplaan ja Hienohelmaan! Olen ostanut meidän toppavaatteet alesta Ruotsista ja Tanskasta ja kuvan rusettitakki on ostettu käytettynä.
Helmi
19.4.2013 at 07:42Sinä se vaan aina osaat pukea kauniisti ja tyylikkäästi pienen tyttösesi. Meillä kanssa tuo sama ruusukepipo niin äidillä kuin tyttösellä.
Sini
19.4.2013 at 08:48Kiitos ♥ Minulla on itsellä myös NopsuPopsun pipo, ei tosin ruusuke, mutta sellainen trikoinen ja tykkään kovasti!
j.m
19.4.2013 at 08:54Tuo on kyllä ihan kaunein pipo, meidän tyttö saa sen harmaana 🙂 Säilytätkö muuten miten paljon lastesi vaatteita muistoksi, vai myytkö niitä aina eteenpäin sitä mukaa kun jäävät pieneksi?
Sini
19.4.2013 at 21:57Se harmaa on myös kaunis! Vauva-ajoilta olen säilönyt muistoina pieniä vaatteita, ekat kengät ym. mutta nyt nämä isommat kyllä olen melkein kaikki myynyt kun ovat käyneet pieniksi.
RIIKAN BLOGI
19.4.2013 at 09:16kaunis on pipo, tyttö ja kuvat myös!!!
Sini
19.4.2013 at 21:58Kiitos!
Anonyymi
19.4.2013 at 21:18olisiko tulossa lukijatarjousta NopsuPopsuun, voisin sitten tilata kyseisen pipon 😉
Sini
19.4.2013 at 21:58Voisin kysäistä Sofialta voisiko jotain koodia mahdollisesti saada!
Marru
20.4.2013 at 05:27Kaunis pipo! Samoin myös takki, tyttö ja kuvat <3