Loma look

Lomareissun kuvia olen koittanut käydä läpi pikkuhiljaa ja kunnon postaustakin reissusta on tulossa kun kiireet vähän hellittävät ja aikaa löytyy oikein kirjoittamisellekin. Itse viihdyin kameran takana eniten, mutta muutamia kuvia omasta loma lookistakin näköjään tallentui muistikortille ja tässäpä niistä muutamia.

Lindexin pitsishortsit olivat kaikesta alusasumaisuudestaan huolimatta kovassa käytössä ja koko loma tuli paria iltaa lukuunottamatta lompsittua nuo crocsin pitsikengät jalassa. Kengät pääsivät siis kunnon testiin ja olivat tosi mukavat jalkaan pidemmilläkin matkoilla. Valkoisten pitsishortsien kanssa täytyy näköjään jatkossa muistaa laittaa ihonväriset alushousut 😀

Muutamia ostoksia tuli tehtyä tuolla Playa de Las Americasissa. Pull&Bear liikkeestä ostin pari kesävaatetta itselleni ja Bershka liikkeestä kahdet pillimalliset housut. Bershkasta myös mies löysi itselleen parit shortsit ja liikkeessä oli kyllä muutenkin paljon kivoja vaatteita ja hintaluokka oli tosi edullinen.

Huitin bikinit osoittautuivat oikein hyväksi ostokseksi ja pysyivät menossa mukana vesiliukumäessäkin! Melko näkyvät rajat noista kyllä jäi ja se vähän häiritsee nyt toppeja ja t-paitoja käyttäessä kun rajat näkyvät kaula-aukosta.

Mukavaa päivää!

  • titti
    8.4.2014 at 06:00

    Ihania lomakuvia! Tulee niin loman kaipuu 😀

    • Sini
      9.4.2014 at 06:13

      Mäkin haluisin vielä takaisin 🙂

  • Anonyymi
    8.4.2014 at 07:02

    Kivoja vaatteita oot löytänyt 😀

    • Sini
      9.4.2014 at 06:13

      Kiitos, tuollainen aika rento lookki!

  • Emma / Pintariipaisuja
    8.4.2014 at 07:47

    Pakko sanoa, että jessus miten upea kroppa sulla! Upea kahden lapsen äiti 🙂

    P.S Magee tuo Selfie teeppari 😀

    • Sini
      9.4.2014 at 06:14

      Voi kiitos Emma! Hahaa, ihan pakko oli ostaa tuo selfie 😀

  • Pikku hiiri
    8.4.2014 at 08:57

    Näytät upealta & kaikki loma-asut olivat hienoja!

    • Sini
      9.4.2014 at 06:15

      Kiitos!

  • Anonyymi
    8.4.2014 at 09:55

    Upea Mamma ! Saa miehesi olla tyytyväinen 🙂

    • Sini
      9.4.2014 at 06:15

      Hahaa, kiitos!

  • Anonyymi
    8.4.2014 at 10:08

    Voi päästäppä lomalle…. Olet kyllä upeassa kunnossa, mutta mielestäni nuo pilkut ja kukat ei sovi sun melko maskuliiniseen lookiin. Pitsisortsien sijaan olisin valinnut farkkuminiä tai -shortsia ja olisi sopinu tooosi hyvin. Ehkä kuitee on paree että saat ihan itse valita mitä puet 😉 Bikinit sopii kauniisti!
    Katoin ekaa kuvaa että mikä raitamekko pojalla on päällä….

    • Sini
      9.4.2014 at 06:18

      Niin, mulla on aina ollut tällainen kroppa johtuen nuorena aloitetusta urheilusta ja mitään kurvikasta naisellista vartaloa en tule ikinä saamaan vaikka haluaisinkin. Farkut, raidat ja hupparit on mulle se "normiasu" ja kuvan hame on varmaan eka kukkavaate ikinä ja pitsiäkään ei ole kuin ehkä jossain topin helmassa! Joskus on kuitenkin kiva kokeilla muutakin ja etenkin kesällä, hameita kun en muuten kyllä käytä oikeastaan koskaan. Kiitos rehellisestä mielipiteestä! Näillä mennään 🙂

    • Anu
      9.4.2014 at 08:12

      koitettiinkohan tuolla maskuliinisuudella sun hiuslookkia?
      ainakin mulle tuli se mieleeen,kun sun tukka on ehkä vähän poikamainen,jos näin saa sanoa..
      se sopii kyllä sulle:)
      samoin vaatteet on kivoja sun päällä:)

    • Anu
      9.4.2014 at 08:14

      piti vielä sanoa,että on se kiva,että naiset tuo sitä pitsi-ja söpöyspuoltakin esille,kun arkena painellaan farkuissa.ainakin täällä maalla:)

  • Melina / Minishow
    8.4.2014 at 10:15

    Mahtavat asut! Ja voi hyvää päivää mikä kroppa sulla on ;)!

    • Sini
      9.4.2014 at 06:18

      Kiitos Melina!

  • Annika /Karkkipurkki
    8.4.2014 at 11:18

    Ihania lomakuvia, ja tosi kivat asut kaikki! Nuo pitsishortsit on kyllä tosi ihanat! 🙂

    • Sini
      9.4.2014 at 06:23

      Ne on tosi mukavat jalassakin!

  • Satu/Willa Fox
    8.4.2014 at 14:40

    Ihania asuja! Etenkin tykkään noista pitsishortseista.

    • Sini
      9.4.2014 at 06:23

      Ne on kivat, sopisi hyvin sullekin!

  • Unelma Säleikkö
    8.4.2014 at 14:44

    Ihana tyyli sulla ja jestas mikä kondis!!!

    • Sini
      9.4.2014 at 06:24

      Kiitos!

  • Anonyymi
    8.4.2014 at 17:45

    Jep, kroppa on kuosissa…
    Mun mielestä myös tyylisi on maskuliininen, sopii farkku, raidat jne. mutta naisellisempi puoli ei niin hyvin… 🙂

    • Sini
      9.4.2014 at 06:26

      Sehän siinä onkin. Mun arkilookki on aina farkut, raidat, hupparit, tennarit jne ja siksi onkin kiva edes joskus kokeilla jotain muutakin. Ehkä ne ei sitten sovi mulle, mutta on kiva kun joskus tuntee edes itsensä vähän naisellisemmaksi noiden pitsijuttujen sun muiden kanssa. En tiedä tajusitko 😀

  • Hanna
    8.4.2014 at 17:53

    Pitsi shortsit ja sailor tyyli on mun makuun tosi kivat, ihania kuvia!

    • Sini
      9.4.2014 at 06:26

      Kiitos Hanna!

  • Anonyymi
    12.4.2014 at 20:59

    Kaikki vaatteet oli minusta kivoja,mukavaa vaihtelua (siis omasta mielestä,itselläkin) farkkutyyliin"hempeillä"välillä. Aivan kadehdittavan timmi kunto sulla!

Lue lisää